Чому волейбол — одна з найулюбленіших спортивних ігор у світі
Волейбол заслужено входить до списку найпопулярніших спортивних ігор у всьому світі, не поступаючись, а то й перевершуючи таких гігантів спорту, як футбол і баскетбол. У складі Міжнародної федерації волейболу є 218 країн, що робить її найбільшою світовою спортивною організацією. За волейболом щорічно проводяться міжнародні, національні та місцеві турніри, а також величезна кількість людей обожнюють волейбол, як спосіб проведення активного дозвілля (зокрема пляжний його варіант).
Згідно з множинним провідним питанням, на аматорському рівні волейболом захоплюється майже 1 млрд осіб у всій новій кулі. Так що ж робить цю гру такою привабливою для широких мас? Виділимо кілька основних причин:
- Користь для особистого вдосконалення;
- Важливість командного духу для перемог;
- Безпека цього виду спорту;
- Позитивний вплив на здоров'я;
- Доступність гри, недорогої спортивний інвентар.
У цій статті ми досліджуємо основні причини, чому до волейболу не втрачають інтерес уже за більше, ніж зіткнення історії цієї гри.
Волейбол — корисна гра для саморозвитку
Цікавою фактом є те, що волейбол належить до єдиної у світі масово популярної спортивної командної гри, де ігровий процес відбувається не на час, а саме на результат. Досягнення результату водночас слугує природним людським прагненням, зумовленим навіть генетично. Отримуючи в тому чи іншому процесі успішний результат, людина відчуває задоволення, що підстібає її для подальших звершень у галузях своєї діяльності, і спортивна гра тут не є винятком.
Граючи у волейбол, результат виявляється на першому місці, адже це практично ідеальна система, щоб отримувати задоволення від зростання своїх здібностей і здібностей, пригадково вдосконалення в цій грі будується багато в чому на командних взаємодії. Оскільки серйозний рівень гри передбачає використання тактичних умінь і застосування різних прийомів з оброблення м'яча, кожна новачка очікує тернистий шлях з навчання всіх премудростей цієї, здавалося б, простої гри.
Якщо в однієї з команд є явна перевага з досвіду та вмінням, то їхні суперники не мають жодних відчутних шансів на перемогу без підтягування свого рівня володіння м'ячем у волейболі, що спонукає до досягнення нових ігрових здібностей. Професійна гра виходить далеко за межі звичайного перекидання м'яча між гравцями, навіть якщо все виконується за правилами та прихильники команди розділяє сітка для волейболу. Досвідчений гравець під час оброблення м'яча здатний аналізувати розташування на ігровому майданчику не тільки гравців-соперників, а й своєї власної команди.
Високу мотивацію для спортивних досягнень волейбол формує завдяки націленості на сам процес гри, а не виграш. Охоплюючись у кардіологі протистояння, гравець цілеспрямовано розвивається — робиться швидше, точніше, вчиться попереджувати ігрові ситуації на майданчику, і тому все частіше займає правильну позицію... Водночас відчуття вдосконалення навіть в ігровій формі дає змогу почуватися краще та здоровіше. Все це, безумовно, приносить користь і загалом життєдіяльності спортсмена, який вибрав своїм улюбленим спортивним заняттям волейбол. Розвиток в одній зоні дає поштовх до прогресу в інших, а як часто ми топчимо на місці, не маючи улюбленого заняття, якому можна присвятити багато часу старанної роботи над собою.
Командний дух у волейбольній грі
У волейболі дуже важлива командна зігранність. До того ж, у разі досягнення гравцем певного технічного рівня в грі, продовжувати гру без умов злагодженої команди (коли кожен гравець залишається «сам за себе») стає досить непросто. Такому досвідченому волейболістові стає вже потрібно ефективно взаємодіяти з іншими гравцями на майданчику.
Зігранність команди робить волейбол для кожного з її учасників ще привабливішим. Якщо виходить зібрати командний склад, де всі гравці прагнуть грати найбільш ефективно, підтримують один одного, намагаються правильно виконувати свої завдання в тих ігрових ситуаціях, де виявляються, бути частиною такої команди — велике задоволення. Одне з найцікавішого в такому процесі — загальний і власний розвиток. Людині властиво тягнутися до того, щоб бути частиною чогось більшого, і чудово, коли це приносить серйозний результат.
Якщо на волейбольному майданчику трапляються дві команди, одна з яких складається з гравців середнього рівня, які вже якийсь час грають спільно, а інша містить трьох високотехнічних і досвідчених волейболістів, незнайомих один з одним, і трьох малодосвідчених гравців, то в якій більше шансів на перемогу? За всієї специфіки гри, переможцем явно буде перша команда, попри те, що кожен із її гравців поступається під час підготовки трьом сильним гравцям, з якої. І все це стає можливим завдяки злагодженій взаємодії в команді середнього рівня, немає такого в другому разі, де сильні гравці раніше не мали змоги один з одним зігратися.
Висока безпека волейболу
Особливості взаємодії з м'ячем та іншими гравцями у волейболі не припускають часті контакти гравців один з одним. Самі протистоячі команди розташовуються водночас на двох протилежних частинах волейбольного майданчика, яку розділяє сітка волейбольна, що також мінімізує їхнє зіткнення один з одним у процесі гри (по тому цей вид спорту є переважає безконтактним). До того ж на прямий контакт у цій грі йдуть переважно досвідчені гравці, які мають високий рівень ігрової майстерності (з цим найуразливішим гравець стає під час виконання атакувальних дій і блокування). У них уже добре розвинена необхідна координація рухів, налаштована на відповідні дії мускулатура та відточена техніка гри. Тому протистояння між спадаючими та блокуючими в такому разі стає не стільки несних ризиків травмування, скільки захопливим і динамічним процесом.
Зазначимо, що найбільш схильними до травмування частинами тіла у волейболі є пальці рук і щиколотка. Менше, але також зазнають травмонебезпечних впливів коліно, плече та зап'ястя.
Загалом, щоб гра у волейбол зберігала високий рівень безпеки як новачкам, так і досвідченішим волейболістам, досить дотримуватися найпростіших правил і рекомендацій, а саме:
- Не варто забувати про якісне розминання перед кожною грою або тренуванням. Вона необхідна, щоб поступово підвищити температуру тіла та відповідно розігріти м'язи для подальшого фізичного навантаження. Без цього руховий процес під час гри буде не такий ефективний і, загалом, підвищується ризик отримати травму у разі здійснення невдалого або різкого руху (наприклад, розтягнути м'язові зв'язки та втратити на якийсь час можливість грати в улюблену гру);
- Ногті у волейболістів мають бути невеликими й акуратно підстриженими (щоб випадково в процесі гри не зачепити м'яч нігтім — це чутливе місце у волейболі має бути ретельно 47);
- З зрозумілих причин, не варто грати у звичайних або сонячних окулярах (останнє, особливо, зачіпає пляжний волейбол);
- Коли власна команда подає — потрібно тримати щелепи сомкнутими, а рот закритим. Адже м'яч, що випадково прилетів, може призвести до прикушування язика. З огляду на це, можна здогадатися, що й тримати в роті жувальну гумку під час гри — не найкраще заняття;
- Неприємним може виявитися рикошет м'яча від сусіда гравця, який не зміг коректно виконати прийом після подавання. Щоб цього уникати — необхідно бути в стані постійної готовності до непередбачуваного польоту волейбольного снаряда;
- Важливо відстежувати навколишні умови до гри та в її процесі, звертаючи увагу на розташування сторонніх предметів (наприклад, лавок, стільців, столів тощо). Це убезпечить гравця від зіткнення з ними під час ривків до м'яча.
Якщо Вам після викладених заходів безпеки раптом здалося, що волейбол — не така вже й безпечна гра, то, порівнюючи з багатьма іншими популярними видами спорту (наприклад, футбол, хокей, баскетбол, бокс тощо) ризик отримати травму в ньому досить слабкий. Так, наприклад, згідно з даними Олімпійських ігор 2004 року, які були в Німеччині, найнижчий показник травмування був зафіксований саме у волейболі. А дотримуючись нескладних правил волейболу з безпеки, так і зовсім грати в нього буде легко, невимушено та приємно.
Зміцнення здоров'я під час гри у волейбол
Волейбол належить до тих видів спорту, про які можна сказати, що вони корисні і для тіла, і для духу. Але якщо вплив цієї гри на особистість волейболіста ми вже розглянули (включно з комунікаційні аспекти гри), то тепер підходить черга поговорити про користь волейболу для фізичного здоров'я.
Заняття волейболом створюють досить гармонійний навантажувальний ефект на весь організм загалом. Задіюються практично всі частини тіла та багато систем організму, коли гравець взаємодіє з м'ячем на ігровій спортивнощадці.
Отже, волейбол надає такі позитивні ефекти на здоров'я:
- Збільшення витривалості організму;
- Розвиток координації рухів, спритності, точності, гнучкості;
- Зміцнення опорно-рухової системи, підвищення рухливості суглобів;
- Посилення мускулатури;
- Профілактика роботи серцево-судинної системи;
- Сприятливий вплив на дихальну систему;
- Корисний вплив на зір (завдяки корисному навантаженню, активізації кровообігу в очних м'язах), поліпшення окоміра, зорового поля.
Крім іншого, волейбол вносить у життя людини корисні навички, які можуть їй не раз бути повсякденними. Наприклад, після інтенсивних ігор у волейбол формується навичка м'якого й безпечного падіння (вражений у процесі витягування м'яча після знижок), який підкріплюється міцнішими кінцівками, гарною реакцією та руховою координацією. Людина також позбавляється в багатьох випадках ризику підвернути ногу, адже гомілковостоп волейболіста робиться надзвичайно гнучким і міцним.
Також заняття волейболом допомагають організму спалювати надлишок калорій. Водночас тренувальний процес для організму волейболіста відбувається в досить комфортному режимі завдяки неагресивності цієї гри. А це куди простіше, ніж виснажливі фізичні навантаження або стресовий стан дієту.
Доступний і простий спортивний інвентар для волейболу
На окрему увагу заслуговує використаний у волейболі спортінвентар, про який ми розповімо наостанок. Істотна зручність і доступність гри полягає в тому, що вона не вимагає громіздкого інвентарю, потрібно його небагато, і придбати ним можна за доступними цінами. Водночас, щоб організувати аматорську гру на природному відпочинку, досить буде лише двох аксесуарів. Вам знадобляться спеціальний м'яч для волейболу та волейбольна сітка, яку можна закріпити на двох дерев, що стоять один проти одного. Зрозуміло, варіант із деревами не підійде під час організації серйознішого змагання.
Як і до будь-якого іншого спортивного інвентарю, до волейбольного пред'являються свої критерії якості, а також діють певні стандарти, за якими відповідні аксесуари допускаються до проведення офіційних матчів.
У нашому інтернет-магазині S4S за демократичною вартістю можна купити волейбольну сітку для класичного та пляжного волейболу, а також супутні аксесуари «антени» і розмітка майданчика
Многий із представленого в нас широкого асортименту товарів для волейболу водночас є результатом власного виробництва та випускається під нашим фірмовим брендом S4S. За вже багато років діяльності ми зарекомендували себе як виробник надійних сіток для волейболу та інших спорттоварів.
У нас можна купити сітку для волейболу, зроблену з високоякісних матеріалів (поліпропілен або капрон), з вузлівовим або безузловим плетінням, різним варіантом обшивки та натягу, відмінностями за розмірними характеристиками та кольорами. Вироби відповідають вимогам FIVB (міжнародної федерації волейболу).
Водночас у нашому каталозі доступні, як бюджетні, аматорські, тренувальні моделі, так і професійні волейбольні сітки (наприклад, синьо-жовта сітка для пляжного волейболу «Еліт» із тросом).
Дивіться наш асортимент товарів, вибираючи для замовлення по всій Україні відповідні Вам вироби, і читайте інші наші статті, щоб дізнаватися все про волейбол і долучитися до цього позитивного та цікавого виду спорту.- Волейбол майбутнього: технології, які змінюють груВолейбол стрімко крокує в майбутнє завдяки впровадженню нових технологій, штучного інтелекту та інноваційних сіток. Дізнайтеся, як сучасні розробки впливають на гру, та які можливості відкриваються перед спортсменами.Повна версія новини
- Майбутнє спортивних товарів: безвузлові сітки - вибір професіоналівБезвузлові сітки – це не просто новий тренд, це сітки майбутнього, які вже використовуються на найсучасніших спортивних майданчиках світу. Дізнайтеся, чому вони перевершують традиційні сітки та як технології змінюють спортивне обладнання.Повна версія новини