Продавець S4S магазин спортивних товарів та інвентарю розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1664 відгуків
СЛАВА УКРАЇНІ !!!     IBAN: UA543515330000026008025900980   РОЗПРОДАЖ ТУТ
+380 (67) 333-25-33
+380 (50) 333-25-52
Магазин спортивних товарів та інвентарю S4S

Чому волейбол – одна з найулюбленіших спортивних ігор в світі

Чому волейбол – одна з найулюбленіших спортивних ігор в світі

Волейбол заслужено входить у список найпопулярніших спортивних ігор в усьому світі, не поступаючись, а то й перевершуючи таких гігантів спорту, як футбол і баскетбол. У складі Міжнародної федерації волейболу знаходиться 218 країн, що робить її найбільшою світовою спортивною організацією. З волейболу щорічно проводяться міжнародні, національні і місцеві турніри, а також величезна кількість людей обожнюють волейбол, як спосіб активного проведення дозвілля (особливо, пляжний його варіант).

Згідно з множинним проведеним питань, на аматорському рівні захоплюється волейболом близько 1 млрд людей по всьому земній кулі. Так що ж робить цю гру такою привабливою для широких мас? Виділимо кілька основних причин:

 • Користь для особистого вдосконалення;
 • Важливість командного духу для перемог;
 • Безпека даного виду спорту;
 • Позитивний вплив на здоров'я;
 • Доступність гри, недорогий спортивний інвентар.

У цій статті ми розглянемо основні причини, чому до волейболу не втрачають інтерес вже за більше, ніж столітню історію цієї гри.

 

Волейбол – корисна гра для саморозвитку

Цікавим фактом є те, що волейбол відноситься до єдиної в світі масово популярної спортивної командній грі, де ігровий процес відбувається не на час, а саме на результат. Досягнення результату при цьому служить природним людським прагненням, навіть генетично обумовленим. Отримуючи в тому чи іншому процесі успішний результат, людина відчуває задоволення, що підстьобує його для подальших звершень у сферах своєї діяльності, і спортивна гра тут не є винятком.

Граючи у волейбол, результат виявляється на першому місці, адже це практично ідеальна система, щоб отримувати задоволення від зростання власних умінь та здібностей, при тому вдосконалення у цій грі будується багато в чому на командних взаємодій. Оскільки серйозний рівень гри передбачає використання тактичних вмінь і застосування різних прийомів по обробці м'яча, кожного новачка чекає тернистий шлях по навчанню всім премудростям цієї, здавалося б, простої гри.

Якщо у однієї з команд є явна перевага з досвідом і вмінням, то у їх суперників немає ніяких відчутних шансів на перемогу без підтягування свого рівня володіння м'ячем у волейболі, що спонукає на досягнення нових ігрових здібностей. Професійна гра виходить далеко за межі звичайного перекидаючи м'яча між гравцями, навіть якщо все виконується за правилами і конкуруючі команди розділяє сітка для волейболу. Досвідчений гравець при обробці м'яча здатний аналізувати розташування на ігровому майданчику не тільки гравців-суперників, але й своєї власної команди.

Високу мотивацію для спортивних досягнень волейбол формує завдяки націленості на сам процес гри, а не виграш. Залучаючись до командне протистояння, гравець цілеспрямовано розвивається – робиться швидше, точніше, навчається передбачати ігрові ситуації на майданчику, і тому все частіше займає правильну позицію... При цьому відчуття удосконалення навіть в ігровій формі дозволяє відчувати себе краще і позитивніше. Все це, безумовно, приносить користь і в цілому життєдіяльності спортсмена, який обрав своїм улюбленим спортивним заняттям волейбол. Розвиток в одній області дає поштовх до прогресу в інших, а як часто ми тупцюємо на місці, не маючи улюбленого заняття, якому можна присвятити багато часу старанної роботи над собою.

 

Командний дух у волейбольної гри

У волейболі дуже важлива командна зіграність. Більш того, при досягненні гравцем певного технічного рівня в грі, продовжувати гру без умов злагодженої команди (коли кожен гравець залишається «сам за себе») стає досить непросто. Такому досвідченому волейболісту стає вже потрібно здійснювати ефективну взаємодію з іншими гравцями на майданчику.

Зіграність команди робить волейбол для кожного з її учасників ще більш привабливим. Якщо виходить зібрати командний склад, де всі гравці прагнуть грати найбільш ефективно, підтримують один одного, намагаються правильно виконувати свої завдання в тих ігрових ситуаціях, де виявляються, бути частиною такої команди – велике задоволення. Одне з самого цікавого в такому процесі – загальне та власне розвиток. Людині властиво тягнутися до того, щоб бути частиною чогось більшого, і чудово, коли це приносить серйозний результат.

Якщо на волейбольному майданчику зустрічаються дві команди, одна з яких складається з гравців середнього рівня, які вже якийсь час грають разом, а інша включає трьох високотехнічних і досвідчених волейболістів, незнайомих один з одним, і трьох малодосвідчених гравців, то у якої більше шансів на перемогу? При всій специфіці ігри, переможцем завідомо буде перша команда, незважаючи на те, що кожен з її гравців поступається по підготовці трьом сильним гравцям з якої. І все це стає можливим завдяки злагодженій взаємодії в команді середнього рівня, та відсутність такого у другому випадку, де сильні гравці раніше не мали можливості один з одним зігратися.

 

Висока безпека волейболу

Особливості взаємодії з м'ячем та іншими гравцями у волейболі не припускають часті контакти гравців один з одним. Самі протилежні команди розташовуються при цьому на двох протилежних частинах волейбольної площадки, яку поділяє сітка волейбольна, що також мінімізує їх зіткнення один з одним в процесі гри (тому даний вид спорту є переважно безконтактним). Більше того – на прямий контакт у цій грі йдуть переважно вже досвідчені гравці, які володіють високим рівнем ігрової майстерності (при цьому найбільш вразливим гравець стає при виконанні атакуючих дій і блокування). У них вже добре розвинена необхідна координація рухів, налаштована на відповідні дії мускулатура і відточена техніка гри. Тому, протистояння між нападниками і блокуючими в такому випадку стає не стільки несе ризики травмування, скільки захоплюючим і динамічним процесом.

Відзначимо, що найбільш схильними до травмування частинами тіла у волейболі є пальці рук і кісточка. Меншою мірою, але також піддаються травмонебезпечним впливів коліно, плече і зап'ястя.

В цілому, щоб гра у волейбол зберігала високий рівень безпеки, як новачкам, так і більш досвідченим волейболістам, досить слідувати простим правилам і рекомендаціям, а саме:

 • Не слід забувати про якісної розминки перед кожною грою або тренуванням. Вона необхідна, щоб поступово підвищити температуру тіла і, відповідно, розігріти м'язи для подальшого фізичного навантаження. Без цього руховий процес під час гри буде не так ефективний і, в цілому, підвищується ризик отримати травму при здійсненні невдалого або різкого руху (наприклад, розтягнути м'язові зв'язки і позбутися на якийсь час можливість грати в улюблену гру);
 • Нігті у волейболістів повинні бути невеликими і акуратно підстриженими (щоб випадково в процесі гри не зачепити м'яч нігтем – це чутливе місце у волейболі має бути ретельно застраховано);
 • Зі зрозумілих причин, не варто грати в звичайних або сонячних окулярах (останнє, в особливості, зачіпає пляжний волейбол);
 • Коли власна команда здійснює подачу – необхідно тримати щелепи зімкнутими, а рот закритим. Адже випадково м'яч прилетів в потилицю може призвести до прикусыванию мови. Виходячи з цього, можна здогадатися, що і тримати в роті жувальну гумку під час гри – не найкраще заняття;
 • Неприємним може виявитися рикошет м'яча від сусіднього гравця, який не зміг коректно виконати прийом після подачі. Щоб уникати цього, слід бути в стані постійної готовності до непередбачуваного польоту волейбольного снаряда;
 • Важливо відстежувати навколишню обстановку до гри і в її процесі, звертаючи увагу на розташування сторонніх предметів (наприклад, лавок, стільців, столів тощо). Це убезпечить гравця від зіткнення з ними при ривках до вертольота просто м'ячу.

Якщо Вам після викладених заходів раптом здалося, що волейбол – не така вже й безпечна гра, то в порівнянні з багатьма іншими популярними видами спорту (наприклад, футбол, хокей, баскетбол, бокс і т. д.) ризик отримати травму в ньому досить слабкий. Так, наприклад, згідно з даними Олімпійських ігор 2004 року, які проходили в Афінах, найбільш низький показник травмування був зафіксований саме в волейболі. А дотримуючись нескладні правила волейболу щодо безпеки, так і зовсім грати в нього легко, невимушено і приємно.

 

Зміцнення здоров'я при грі в волейбол

Волейбол відноситься до тих видів спорту, про які можна сказати, що вони корисні і для тіла і для духа. Але якщо вплив цієї гри на особистість волейболіста ми вже розглянули (включаючи комунікаційні аспекти гри), то тепер підходить черга поговорити про користь волейболу для фізичного здоров'я.

Заняття волейболом створюють досить гармонійний навантажувальний ефект на весь організм в цілому. Задіюються практично всі частини тіла і багатьох систем організму, коли гравець взаємодіє з м'ячем на ігровий спортмайданчику.

Отже, волейбол надає такі позитивні ефекти на здоров'я:

 • Збільшення витривалості організму;
 • Розвиток координації рухів, спритності, точності, гнучкості;
 • Зміцнення опорно-рухової системи, підвищення рухливості суглобів;
 • Посилення мускулатури;
 • Профілактика роботи серцево-судинної системи;
 • Благотворний вплив на дихальну систему;
 • Корисний вплив на зір (за рахунок корисного навантаження, активізації кровообігу в м'язах), поліпшення окоміру, зорового поля.

Крім іншого, волейбол вносить в життя людини корисні навички, які можуть йому не раз доводиться в повсякденності. Приміром, після інтенсивних ігор у волейбол формується навик м'якого і безпечного падіння (важливий у процесі витягування м'яча після знижок), який підкріплюється більш міцними кінцівками, хорошою реакцією і руховою координацією. Людина позбувається у багатьох випадках від ризику підвернути ногу, адже голеностоп волейболіста робиться надзвичайно гнучким і міцним.

Також заняття волейболом допомагають організму спалювати надлишок калорій. При цьому тренувальний процес для організму волейболіста відбувається в досить комфортному режимі завдяки неагресивності даної гри. А це куди простіше, ніж виснажливі фізичні навантаження або викликає стресовий стан дієта.

 

Доступний і простий спортивний інвентар для волейболу

Окремої уваги заслуговує використовуваний у волейболі спортінвентар, про який ми скажемо наостанок. Істотне зручність і доступність гри полягає в тому, що вона не потребує громіздкого обладнання, потрібно його небагато, і обзавестися їм можна за доступними цінами. При цьому, щоб організувати любительську гру на природному відпочинку, достатньо буде всього двох аксесуарів. Вам знадобляться спеціальний м'яч для волейболу і волейбольна сітка, яку можна закріпити на двох що стоять один проти одного дерев. Разумеется, вариант с деревьями не подойдёт при организации более серьёзного соревнования.

Как и к любому другому спортивному инвентарю, к волейбольному предъявляются свои критерии качества, а также действуют определённые стандарты, по которым соответствующие аксессуары допускаются к проведению официальных матчей.

В нашем Интернет-магазине S4S по демократической стоимости можно купить волейбольную сетку для классического волейбола, пляжного, волейбольные мячи, включая пляжные модели, а также сопутствующие аксессуары («антенны» и разметка площадки, наколенники для волейбола).

Многий из представленного у нас широкого ассортимента товаров для волейбола при этом является результатом собственного производства и выпускается под нашим фирменным брендом S4S. За уже многие годы деятельности мы зарекомендовали себя, как производитель надёжных сеток для волейбола и других спорттоваров.

У нас можно купить сетку для волейбола, сделанную из высококачественных материалов (полипропилен или капрон), с узловым или безузловым плетением, разным вариантом обшивки и натяжения, отличиями по размерным характеристикам и цветам. Изделия соответствуют требованиям FIVB (международной федерации волейбола).

При этом в нашем каталоге доступны, как бюджетные, любительские и тренировочные модели (к примеру, классическая белая сетка «Эконом 15»), так и профессиональные волейбольные сетки (например, сине-жёлтая сетка для пляжного волейбола «Элит» с тросом).

Дивіться наш асортимент товарів, вибираючи для замовлення по всій Україні підходящі Вам вироби, і читайте наші статті, щоб дізнаватися все про волейбол і долучатися до цього позитивного та цікавого виду спорту.
Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner