Цікаві факти про гру у волейбол
Однією з найпопулярніших у світі командних спортивних ігор справедливо вважається волейбол, який має вже більш ніж столітню історію. За час становлення, розвитку та вдосконалення цієї улюбленої багатьма ігри накопичилися багато про неї цікавих фактів, виділилися свої виразні особливості, а також з'явилася чимала статистика.
Пропонуємо ознайомитися з добіркою цікавих фактів у серії наших статей, які розповідають усе про волейбол.
Волейбол зародився вже понад 120 років тому. Родина волейбола – США. Його винахідником був викладач фізичного виховання Вільям Дж.ang.
Первинна назва волейболу — миттєвий, який, однак, протримався недовго.
Найперша волейбольна сітка була взята з тенісу для гри. Її висота становила 197 см або 6,6 дюйма. У ролі першого волейбольного м'яча водночас виступала баскетбольна камера.
Вирізняється велика кількість підвидів волейболу, що відокремлюються від його класичного варіанту. До таких відгалуг належать: пляжний і парковий волейбол, мініволейбол, фаустбол, волейбол, піонербол, гігантський волейбол, кертнбол (з щільною непрозорою тканиною замість сітки для волейболу).
Міжнародна федерація волейболу (ФИВБ) — це найбільша спортивна організована структура в усьому світі. У її членстві налічується 222 національні волейбольні федерації.
Волейбол — 2 за популярністю спортивна гра у світі, яка поступається лише футболу.
Згідно з множинним проведеним опитуванням — на аматорському рівні волейболом захоплюються приблизно 1 млрд населення земної кулі (наче кажучи, приблизно 15% жителів планети).
Рекорд глядачів, що прийшли на матч із волейболу, зафіксований на змаганнях між збірними командами Радянського Союзу й Бразилії. Тоді за дружнім матчем стежили сто тис. уболівальників.
В організації одного з первинних волейбольних турнірів у р. Лос-Анджелес брала участь компанія PepsiCo. Переможцям дістається виграш як ящик знаменитого напою.
Волейбол є однією з дуже небагатьох командних ігор у світі, де ігровий процес відбувається на досягнення результату, а не на відлік часу.
Волейбол належить до виняткової гри, у якій, згідно з правилами, м'яч не має стикатися з землею.
Більша частина гравців за один матч здійснюють по 250 стрибків, а також тікають із еквівалентною відстанню на 750 м (що чудово розвиває м'язову систему ніг волейболістів).
Середня швидкість польоту волейбольного м'яча становить 60 км/год.
У класичному варіанті гри правила волейболу не дають змогу проводити матч, якщо температура середовища понад 25°, а ось у пляжному волейболі такого обмеження немає.
опарану 84 роки зазначила грою волейболістів з Бразилії, коли ті почали ефективно застосовувати таке приймання, як подання снаряда в стрибку. За допомогою цього приймання бразильська збірна чоловіків змогла на той час зайняти 2-е призове місце.
Волейбольні світові рекорди
Один гравець, який здобув найбільше титулів олімпійський волейбольний гравець, Карл Кірій, який виграв 2 золоті медалі в класичній волейболі й 1 у пляжному.
Світовий рекордсмен у волейболі за показником результатів серед чоловіків — Леонардо Лейва з Куби. Бувши діагональним спадаючим, гравець у змаганні між клубами «Самсунг Файр Блюфенгс» (Республіка Корея) і «Сакаї Блейс» (Японія) зміг досягти 59 очок.
З жінок рекордсменкою з окулярів є Еліцея Васілєва з Болгарії, якої вдалося досягти 57 очок у чемпіонаті народів, що проходила у Південній Кореї.
Політ м'яча за найсильнішого відзначеного подавання становить 135 км/год. Рекордсменом є гравець із Болгарії Матей Казійскі. Також цей волейболіст зазначений, як володар найвищого стрибка заввишки — його точка торкання м'яча в повітрі була зафіксована на висоті 3,93 м. Під час зростання 203 см його стрибок виявився рівно 190 см.
Найбільш масштабний рахунок в партії з волейболу згідно з оновленою системою ведення окулярів, а саме 25:1, відзначений 13 червня 2009 р. в 1 і 2 сетах матча на добірний відбір між жіночими командами з Таїланду та Бангладешу в межах світового чемпіонату, що відбувся в Накхонпатхому (25:1, 25:1, 25:3).
Результат 25:0 під час змагання клубного рівня та команд найвищої ліги «А» був перший раз відзначений 13 жовтня 2009 р. у процесі чемпіонату Росії між «Хара Моріном» (Улан-Уде, де й вело змагання) і «Забакалкою» (Чіта) — 3:0 (25:12, 25:0, 25:16).
Найтривалаша партія згідно з нововведеними правилами була зіграна 2013 р. у процесі південнокорейського чоловічого чемпіонату. 3-й сет між командами «Кореан Айр Джамбос» (Інчхон) і «Раш енд Кеш» (Ансар) тривали 48 хв і закінчився з урахуванням 56:54 з перемогою «Джамбос».
Якщо хочеться швидше пограти у волейбол
Безумовно, волейбол — одна з найяскравіших, найдинамічніших і позитивних спортивних ігор, граючи в яку, тренуєш тіло та відпочиваєш душею. Тому гра набула такої популярності серед населення, ставши не тільки видом спорту, але й одним із найулюбленіших варіантів проведення активного дозвілля. Особливо, є мова йде про пляжний волейбол, без якого навіть важко уявити повноцінний відпочинок на пляжі.
В іншій Категорія ми вже називали причини, чому ця гра набула такого широкого визнання. За грою у волейбол цікаво та не стомливо спостерігати, а ще цікавіше брати участь у цій грі.
Наш інтернет-магазин спортивного інвентарю S4S пропонує великий асортимент товарів для пляжного та класичного волейболу, зокрема:
- Сітка для пляжного волейбола и класичного із широким вибором;
- Волейбольні сітки для жінок і чоловіків;
- М'ячі для волейболу класичного и пляжного;
- Волейбольні антени, кишені та розмітки;
- Наколінники для гри у волейбол та ін.
Многий із реалізованого в нас інвентар для волейболу — результат нашого власного виробництва. Сітка волейбольна, купити яку в нас можна за доступною ціною виробника, зроблена з якісних матеріалів — поліпропілену або капрону. Пропонуємо моделі з вузловим і безвузловим плетінням, різним діаметром шнура, різними варіантами обшивки та розмірними характеристиками. Також Ви можете вибрати чорну, білу або кольорову модель сітки (включно з жовто-блакитними патріотичними варіантами). Вироби відповідають вимогам FIVB (Міжнародної федерації волейболу»), представлені в тренувальних, аматорських і професійних варіантах різних цінових категорій.
Звертайтеся до нашого каталогу товарів і менеджерів компанії, щоб докладніше ознайомитися з пропонованим асортиментом продукції. Зроблені замовлення вирушають на всій території України, також вироби нашого бренда S4S і багато інших доступні до самовитягу з нашого офісу в місті Харків.- Волейбол майбутнього: технології, які змінюють груВолейбол стрімко крокує в майбутнє завдяки впровадженню нових технологій, штучного інтелекту та інноваційних сіток. Дізнайтеся, як сучасні розробки впливають на гру, та які можливості відкриваються перед спортсменами.Повна версія новини
- Майбутнє спортивних товарів: безвузлові сітки - вибір професіоналівБезвузлові сітки – це не просто новий тренд, це сітки майбутнього, які вже використовуються на найсучасніших спортивних майданчиках світу. Дізнайтеся, чому вони перевершують традиційні сітки та як технології змінюють спортивне обладнання.Повна версія новини