Що потрібно знати про волейбольні сітки. Як вибрати сітку для волейболу
Для чого використовуються волейбольні сітки?
Сітка для волейболу являє собою довге прямокутне сітчасте полотно спеціальної конструкції, яка утримується між двома стійками, чи просто закріплена з обох сторін. Вона розміщується прямо в центрі волейбольної площадки, розділяючи її на дві половини для кожної з команд. Під час ігрового розіграшу волейболісти повинні відбивати м'яч через цю перешкоду, щоб той продовжував залишатися в грі. За правилами гри, гравець також не може доторкатися полотна під час розіграшу, в іншому випадку останній закінчиться, і команда суперника отримає очко. Гравець також не повинен перетинати мережу під час розіграшу, інакше буде такий же результат.
Використовувані у волейболі сітки також доповнюються двома невеликими стрижнями, які стирчать над конструкцією. Ці стрижні, що називаються волейбольні антени , які розміщуються безпосередньо над лінією зовнішньої межі, щоб позначити вертикальну межу.
Волейбольні сітки, також часто використовуються під час тренувань гравців, однак вони потрібні не для всіх вправ.
Волейбольна сітка, яку можна купити на сайті нашого спортивного інтернет-магазину S4S за вигідною ціною, являє собою якісний виріб власного виробництва нашої компанії, і може відрізнятися за низкою параметрів, які ми розглянемо далі в цій статті.
Які розміри сіток для гри у волейбол?
Волейбольні сітки бувають різних розмірів. Більшість сіток можна регулювати для різної висоти в залежності від статі та вікової групи. Тому модель з одними розмірними параметрами в більшості випадків зможе використовуватися в будь якій лізі.
Висота волейбольної сітки відрізняється для чоловічих та жіночих команд. Стандартна висота, яку має чоловіча волейбольна сітка, становить 2,43 м від землі. Жіноча волейбольна сітка розташовується з найвищою точкою по висоті в 2,24 м. Для ігор серед юніорів прийнято встановлювати конструкції з висотою в 2,35 м.
Дані стандарти висоти розміщення сіток ставляться для ігор, що проводяться як усередині приміщень, так і на відкритому просторі – класичного та пляжного волейболу, відповідно.
Розмір стандартної волейбольної сітки по довжині становить 9,5 метрів, завширшки виріб повинен мати 1 метр. Такі конструкції підійдуть практично для будь-якого випадку, але деякі зовнішні моделі можуть бути більш вузькими чи коротшими, для випадків використання зменшеною ігрового майданчика з меншою шириною чи для любительского, неофіційного волейболу.
Що необхідно враховувати, вибираючи волейбольну сітку
При підборі підходящої моделі волейбольної сітки слід враховувати наступне:
- для чого Ви збираєтеся використовувати мережу?
- плануєте встановити мережу в приміщенні або на вулиці?
- скільки грошей Ви хочете витратити на волейбольний мережу?
- скільки у Вас місця на ігровому просторі?
- чи буде мережа використовуватися для професійних змагань, чи тільки для тренувань або аматорських ігор?
- Вам потрібна портативна сітка або для стаціонарної установки?
Виходячи з відповідей на ці питання, вибирається конкретна сітка волейбольна, ціна якої відповідає бюджету на її придбання та потрібним характеристикам.
Визначаючи, яку волейбольну сітку купити, варто завжди враховувати довговічність виробу, розміри і вартість, яка буде залежати від використовуваних матеріалів, посилення конструкції і технології виготовлення.
По довговічності якісні волейбольні сітки дуже міцні. Вони розраховані на тривалий термін служби, і в більшості випадків для класичного волейболу досить буде придбати одну модель, якої вистачить на багато років вперед. Моделі для відкритого повітря не можуть служити так довго, як внутрішні, оскільки вони часто піддаються впливу суворих погодних умов.
Різновиди сіток для волейболу
Різні типи волейбольних сіток можна виділити в три основні групи:
- Для класичного волейболу.
- Для пляжного волейболу.
- Аматорські моделі.
Внутрішні класичні та пляжні волейбольні сітки, в цілому, досить схожі. Проте моделі з габаритами 1x9,5 м розроблені спеціально для проведення волейболу в спортивних залах.
Головною відмінною особливістю є габарити сіток. Оскільки стандартні розміри майданчика для пляжного волейболу складають 8x16 м (проти 9x18 м у класичного), для повноцінної гри досить моделі з довжиною 8-8,5 м. Ширина виробу при цьому залишається стандартною – 1 м. Також для пляжних моделей характерна яскрава окантовочна стрічка – помаранчева, жовта або синя, коли у класичних вона за офіційним стандартом біла, Хоча для аматорського волейболу, чи тренувань може відрізнятися за кольором.
До моделей, призначеним для аматорських ігор, не пред'являється практично ніяких вимог по якості виготовлення, ступеня натягу і габаритами (наприклад, можуть бути 0,9x9 м). Встановлюються вони, зазвичай, у дворах, на території дитячих таборів, туристичних баз, санаторіїв чи просто прив'язуються до дерев при відпочинку на природі.
З чого робляться волейбольні сітки: волейбольні сітки можуть виготовлятися з різних матеріалів, але якісні і професійні моделі виробляються тільки з кількох обраних. Основними матеріалами для сіток є поліпропілен і нейлон (те ж саме, що і капрон або поліамід). Також для обшивки по периметру (стандарт) чи по верхньому краю (тренувальні, аматорські) повинна використовуватися синтетична тканина з якнайбільшою міцністю.
Відзначимо ключові особливості даних матеріалів:
- поліпропілен (сировина шнура), який зазвичай використовується для плетіння волейбольних сіток. Він дуже міцний і часто використовується в зовнішніх умовах з-за свого нульового водопоглинання і стійкості до різних впливів з боку навколишнього середовища;
- капрон (поліамід, нейлон) – матеріал для виробництва волейбольних сіток. Він міцний, стійкий до температурних перепадів (включаючи морозостійкість до -30)
Крім розмірів по висоті/ширині і матеріалу виготовлення, стандартна сітка для гри у волейбол володіє рядом інших параметрів, у числі яких:
- конструкція сіткового полотна – вузлове або без-вузлове;
- розмір вічка – стандартним, офійним є вічко 10 см.. Також можна зустріти аматорські моделі з осередком 12 і 15 см..
- обшивка може бути по всіх чотирьох краях (професійна) або тільки по верхньому краю (аматорська, тренувальна), шириною 5см. та 7см. професійна класична, та від 5см. до 10см. пляжна волейбольна сітка. Матеріалом служить синтетична або прогумована тканина, також може використовуватися поліпропіленова стрічка підвищеної міцності, яка також використовується у виробництві автомобільних буксирів та вантажних строп.
- діаметр шнура: оптимальним вважається від 2,2 до 3мм; для того щоб не були завеликі вузли та вага сітки.
- бічні шнури натягу – зазвичай входять в комплектацію вироба, мають довжину 1,5 м і кріпляться по бокових сторонах сітки, дозволяючи регулювати ступінь натягу;
- основний верхній натяг – може бути мотузковим (шнур) або металевим в оболонці ПВХ (трос), також в моделях застосовується нижній натяг з шнура;
- діаметр троса/шнура натягу по стандарту 4 мм,
Різниця між вузловими і без-вузловими моделями полягає в технології виготовлення полотна сітки. Звичайні моделі в місцях з'єднання шнура полотна мають вузли, в той час як без-вузлові сітки виробляються без вузлів – у них шнур з'єднується швацькими, верстатними технологіями Без-вузлові моделі мають підвищену розривну міцність, вважаються більш безпечними і не провисають з часом у нижній частині сітки. Ми пропонуємо традиційні вузлові моделі свого виробництва і без-вузлові, вироблені спільно з відомим Іспанським виробником El Leon de Oro.
Де купити волейбольну сітку. Український бренд S4S
Наша компанія S4S вже довгі роки займається виробництвом та реалізацією сіткової спортивної продукції, заробивши репутацію по всій Україні серед спортклубів, навчальних закладів, професійних спортсменів та аматорів. Від задоволених товарами клієнтів ми періодично отримуємо фото відео з демонстрацією встановлених сіток
Для волейболу у нас можна знайти широкий асортимент сіток з різними характеристиками – від бюджетних аматорських моделей до стандартних професіональних, а також волейбольні м'ячі, антени з кишенями, розмітки вуличного/пляжного майданчика, Пропонуємо наколінники и налокотники. Моделі професійних сіток для змагань неодмінно відповідають стандартам FIVB (Міжнародна федерація волейболу).
Також у каталозі S4S представлена сіткова та інша спортивна продукція для різних видів спорту – футбола та міні-футбола, баскетбола, великого теннису та інших видів спорту. Крім цього, у нас можна знайти загороджувальні сітки виготовлені по вузловій та без-вузловій технологіям.
Звертайтеся до нашого великого каталогу, щоб залишити онлайн заявку на замовлення зі сторінки обраного товару або групи товарів через зручний сервіс «Кошик». Також Ви можете одразу зв'язатися з нашими менеджерами для швидкого замовлення та отримання консультації з покупок, використовуючи контактні дані, вказані на нашому сайті S4S.in.ua. Крім того, ми розглядаємо індивідуальні замовлення на виготовлення сіток нестандартних розмірів.
- Волейбол майбутнього: технології, які змінюють груВолейбол стрімко крокує в майбутнє завдяки впровадженню нових технологій, штучного інтелекту та інноваційних сіток. Дізнайтеся, як сучасні розробки впливають на гру, та які можливості відкриваються перед спортсменами.Повна версія новини
- Майбутнє спортивних товарів: безвузлові сітки - вибір професіоналівБезвузлові сітки – це не просто новий тренд, це сітки майбутнього, які вже використовуються на найсучасніших спортивних майданчиках світу. Дізнайтеся, чому вони перевершують традиційні сітки та як технології змінюють спортивне обладнання.Повна версія новини